קניות ללא מס

קניות ללא מס

קניות ללא מס

שאלתם את עצמכם האם זה אפשרי עבורכם לקנות ולא לשלם מס רכישה?  בזמן שאתם מבקרים בחו״ל ניתן לקבל החזר מע”מ על רכישות של מוצרים שנעשו ו / או הוצאות עסקיות שהצטברו בעת ביקור באירופה.

מס ערך מוסף (מס ערך מוסף) הוא מס מכירה של קרוב ל-  20%(אך בדרך כלל פחות ולא יותר)  ברוב מדינות אירופה והוא מוטל על רוב הסחורות והשירותים, למעט פריטי מזון בסיסיים, ספרים ובגדי ילדים. על המסעדות ישנה חובה לכלול ( על פי החוק)  את המע”מ במחירים שבתפריטים.

אם אתם מטיילים למטרות פנאי או באתם לבקר חברים ובני משפחה, ייתכן שאתם זכאים להחזר מע”מ. אתם צריכים להיות פחות מ 365 ימים מתוך שנתיים בארץ הרכישה לפני ביצוע הרכישות, ואתם חייבים לעזוב את האיחוד האירופי (לפחות 12 חודשים) בתוך שלושה חודשים מיום ביצוע הרכישה.

תוכנית החזר המע”מ נקראת ‘תוכית ייצוא קמעונאית’ או ‘קניות ללא מס’. לא כל החנויות  יכולות להשתתף בתוכית, וחנויות מסוימות יכולות  להטיל מינימום רכישות  בתנאי הרכישה שלה (בדרך כלל סביב 75 £ בכל חנות בלונדון).

אם תבקש  מהחנויות המשתתפות את המע”מ בחזרה  ייתנו לכם טופס מיוחד (מע”מ 407). הוא חייב להיות מוצג עם הסחורה והקבלות על הקניות ברשויות המכס בעת עזיבתכם (מוצרים ללא מע”מ לא ניתן לפרסם או לשלוח הביתה). לאחר המכס יש לאשר את הטופס, הוא צריך להיות מוחזר לחנות תמורת החזר (פחות דמי ניהול או דמי טיפול), וזה לוקח בערך 8 עד 10 שבועות לבוא דרך.

כדי לברר פרטים נוספים על המס לחדש הזדמנויות עבור נוסעים פנאי סוכנות כגון מס חינם מסים עבור נסיעות פנאי צרו איתנו קשר.